۵ سنبله ۱۳۹۷
  • دسته: سیاست
  • ۵ سنبله ۱۳۹۷

با اولین مغز متفکر جهان «حمدالله محب» آشنا شوید!

از ۴ سال به اینسو که بنیاد های تبلیغاتی امریکا اشرف غنی را به حیث متفکر دوم جهان به خورد ما میدادند، از خود میپرسیدم این مغز اول جهان کیست ؟ حالا فهمیدم نمبر ۲ نمبر ۱ را به ما معرفی نمود. چه کسی ما را از این بدبختی های روز افزون نجات خواهد داد و امنیت ما را تآمین خواهد نمود ؟ بدون شک حمدالله. چه کسی با این پست حساس که در واقع بعد از اشرف غنی مرد پر قدرت دولت خواهد بود، به منافع ملی بدون تعصب و تبعیض قومی و زبانی اولیت خواهد داد ؟ واضح است که حمدالله، که بنابر شواهد در سفارت در واشنگتن کسی جرئت نداشت فارسی حرف بزند و روی دیپلوماتهای غیر پشتون روش عبدالرحمانی را بکار میبرد.

معرفی مشاور امنیت ملی سه کشور همسایه :

مشاور امنیت ملی پاکستان:

ناصر جنجوعه آخرین مشاور امنیت ملی پاکستان است، او تجربه ۴۰ سال کار در فوج پاکستان را دارد، این جنرال سه ستاره یی پاکستان به حیث قومندان سپاه هفتم در جنوب پاکستان، معاون ستاد ارتش پاکستان و رییس دانشگاه دفاعی پاکستان ایفای وظیفه نموده است، وی در دانشگاه دفاعی پاکستان سیاست و علوم نظامی را فرا گرفته است.

این را هم بخوانید:  آب روان روی میز مشاور جوان


مشاور امنیت ملی ایران:

علی شمخانی مشاور شورای عالی امنیت ملی ایران است، وی ۳۷ سال تجربه نظامی و سیاسی دارد، شمخانی به رتبه نظامی دریادار نایل شده و در پست های وزرات دفاع، وزارت محافظین انقلاب و فرماندهی نیروهای دریایی کار کرده است و مدال شجاعت را در سال ۲۰۰۳ از خامنه یی بدست اورده است.


مشاور تازه و جدید التقرر امنیت ملی افغانستان :

حمدالله محب جوان ۳۵ ساله فاقد تجربه نظامی، سفیر پیشین افغانستان در ایالات متحده آمریکا مشاور کنونی امنیت ملی افغانستان است، او از ولایت ننگرهار است، حمدالله محب از سن ۱۶ سالگی در بریتانیا بوده و تحصیلات خویش را در انجنیری کمپیوتر ساینس در دانشگاه برنل انگلیس به پایان رسانیده است. او تا قبل از کارکردن در تیم انتخاباتی تحول و تداوم فاقد تجربه سیاسی و دیپلوماتیک بوده و در عرصه های نظامی و روابط بین الملل نه تجربه طولانی دارد و نه اگاهی اکادمیک.

این را هم بخوانید:  صلح با طالبان، مذاکره با دیگران؟

به نقل از صفحه فیس بوک کریم پاکزاد

برچسب ها

بدون دیدگاه