۶ سنبله ۱۳۹۵
  • دسته: x تیتر یک
  • ۶ سنبله ۱۳۹۵

از طالبان تهاجمی تا دولتی های دفاعی در قندوز

 جمهوری فریاد: مقامات ولایت قندوز با اشاره به اینکه ادامه وضعیت دفاعی باعث سقوط مجدد این ولایت می‌شود گفتند که نیروهای امنیتی و نظامی کشور اجازه راه‌اندازی عملیات علیه طالبان را ندارند.

 مقامات محلی ولایت قندوز در شمال کشور اعلام کردند: در حال حاضر تمامی نیروهای نظامی و امنیتی ولایت قندوز در حالت دفاعی قرار دارند.

آنها تصریح کردند: اگر وضعیت دفاعی نیروهای نظامی افغان مستقر در ولایت قندوز به همین شکل ادامه یابد، این ولایت مجددا توسط طالبان سقوط خواهد کرد.

این مقامات اذعان داشتند: در حال حاضر هیچ دستوری برای انجام عملیات گسترده نظامی از سوی مقامات به نیروهای نظامی و امنیتی صادر نشده است.

مقامات محلی ولایت قندوز تأکید کردند: نیروهای امنیتی و نظامی افغان خواهان پیشروی هستند، اما مقامات در کابل اجازه راه‌اندازی عملیات نظامی را علیه طالبان نداند.

در حال حاضر برخی مناطق بصورت کامل در تصرف طالبان قرار دارد و در برخی دیگر درگیری شدیدی میان افراد وابسته به این گروه با نیروهای امنیتی افغان جریان دارد.

به گفته مسئولین امنیتی ولایت قندوز: هم اکنون طالبان در حاشیه مسیرهای مواصلاتی ولایت قندوز با دیگر ولایت‌های افغانستان قرار دارند و درحال تجدید قوا هستند.

برچسب ها

در همین رابطه بخوانید

بدون دیدگاه