۶ سنبله ۱۳۹۵
  • دسته: x تیتر یک
  • ۶ سنبله ۱۳۹۵

اپیدمی داعش جنوب شرق آسیا را آلوده کرد

 جمهوری فریاد: یک مقام ارشد مقابله با تروریسم آمریکا نسبت به خطر گسترش گروه تروریستی داعش به کشورهای جنوب شرق آسیا هشدار داد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: جاستین سیبرل هماهنگ کننده امور مقابله با تروریسم در وزارت خارجه آمریکا در سخنانی تاکید کرد: واشنگتن نگران گسترش داعش در جنوب شرق آسیا به واسطه ملحق کردن نیروهای خود با نیروهای افراطی داخلی در کشورهای منطقه است.

وی در ادامه تصریح کرد: داعش سابقه زیادی در همکاری و مشارکت با گروه های شبه نظامی و شورشی در سراسر جهان دارد، از جمله در مصر، لیبی و نیجریه و اکنون می خواهد دامنه فعالیت خود را به جنوب شرق آسیا گسترش دهد.

سیبرل گفت: درک من این است که داعش هم اکنون روی گروه های افراطی در جنوب شرق آسیا تمرکز کرده اند. افرادی هستند که نسبت به وفاداری و تعهد خود به داعش را اعلام کرده اند. ما قطعا نگران این مساله هستیم و ما نگران ظهور یک داعش جدید در منطقه هستیم و با دولتهای منطقه برای جلوگیری از پیدایش آن همکاری خواهیم کرد.

این مقام آمریکایی هشدار داد: تروریست هایی از جنوب شرق آسیا به داعش در عراق و سوریه پیوسته اند و این افراد در صورت بازگشت به کشورهای خود، یک تهدید جدی و بالقوه خواهند بود. ما نگران توانایی داعش برای گسترش فعالیت های خود هستیم.

تاکنون تنها چند حمله تروریستی کوچک در منطقه توسط داعش انجام شده است ولی تحلیلگران نسبت به انجام حملات بزرگتر توسط داعش هشدار می دهند.

پلیس اندونزی ماه جاری ۶ نفر را که مظنون به توطئه برای حمله با راکت به یک بازار در سنگاپور بودند، بازداشت کرده است.

برچسب ها

در همین رابطه بخوانید

بدون دیدگاه