۱ سنبله ۱۳۹۵
  • دسته: x تیتر یک
  • ۱ سنبله ۱۳۹۵

برخورد دوگانه کشورهای اسلامی با معضل جنگ در افغانستان

 جمهوری فریاد: دبیرکل سازمان همکاری‌ های اسلامی در دیدار با وزیر خارجه کشور صلاح الدین ربانی، از برگزاری کنفرانس بین‌المللی علمای جهان اسلام در ۸ تا ۱۰ اکتبر سال جاری میلادی به میزبانی عربستان سعودی برای حمایت از روند صلح افغانستان خبر داد.

این در حالی است که براساس مستندات جنگ در افغانستان کشور های اسلامی از جمله عربستان سعودی  بیشتر نقش فعال در جنگ افغانستان دارند.

 وزارت خارجه کشور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «صلاح‌‌الدین ربانی» وزیر امور خارجه و «ایاد امین مدنی» دبیرکل سازمان همکاری‌ اسلامی در کابل دیدار کردند.

مدنی در این دیدار در مورد آمادگی‌ها جهت برگزاری کنفرانس بین‌المللی علمای جهان اسلام برای حمایت از روند صلح افغانستان که در تاریخ ۸ تا ۱۰ اکتبر سال جاری میلادی در عربستان سعودی برگزار می‌شود صحبت کرد.

وی خاطرنشان کرد: امیدوار است تا برگزاری کنفرانس بین‌المللی علمای جهان اسلام به ابتکار سازمان همکاری‌ اسلامی که قرار است در شهر‌های مکه و مدینه برگزار شود بتواند تلاش‌های صلح در افغانستان را بسوی موفقیت هدایت کند.

ربانی نیز در ادامه این دیدار اذعان داشت: افغانستان آماده هر نوع همکاری با سازمان همکاری اسلامی برای برگزاری هرچه بهتر کنفرانس بین‌المللی علمای جهان اسلام است.

وزیر خارجه کشور میزبابی عربستان سعودی برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی علمای جهان اسلام و تلاش‌های این کشور برای روند صلح افغانستان را قابل قدردانی دانست.

برچسب ها

در همین رابطه بخوانید

بدون دیدگاه