۲۶ اسد ۱۳۹۵
  • دسته: x تیتر یک
  • ۲۶ اسد ۱۳۹۵

دکترین جنگی ناموفق امریکایی ها در نبرد افغانستان

 جمهوری فریاد: امریکا جنگ در کشور را بوسیله پیمانکاران ادامه می‌دهد در نتیجه قوای مسلح ، به این پیمانکاران بسیار وابسته هستند حتی بدون آنها توانایی لازم را ندارند.

 «دفنس وان» گزارش داد: در حال حاضر تعداد ۹۸۰۰ نظامی و ۲۶۰۰۰ پیمانکار آمریکایی در افغانستان حضور دارند. رئیس جمهور آمریکا در حال آماده شدن برای سپردن عملیات‌های نظامی در افغانستان، عراق، سوریه و کشورهای دیگر به جانشین خود است.

اوباما روش جنگی را به میراث خواهد گذاشت که بر اساس آن، این کشور بر تعداد زیادی از پیمانکار وابسته است. روشی که تعداد «نظامیان» آمریکایی خارج از این کشور را محدود کرده است.

از سال ۲۰۰۹ میلادی، نسبت پیمانکاران در مقابل نظامیان در مناطق جنگی از یک به یک به ۳ به یک افزایش داشته است. پیمانکاران نظامی خصوصی وظایفی را اجرا می‌کنند که زمانی گمان می‌رفت که این پیمانکاران مانند راه‌اندازی ارتش‌های خارجی و انجام تحلیل‌های اطلاعاتی از جانب دولت حمایت می‌شوند.

آمریکایی‌ها در جنگ‌های افغانستان و عراق، حدود ۱۵ درصد از تمام پیمانکاران خود را تشکیل دادند. شکست آنها تاثیر چشمگیری بر استراتژی آمریکا داشته است. کنگره آمریکا پیمانکاران را به عنوان نظامی در نظر نمی‌گیرد و دولت آمریکا نیز تعداد آنها در مناطق جنگی را دنبال نمی‌کند.

در حال حاضر، ۷۵ درصد از نیروهای آمریکایی در افغانستان را پیمانکاران تشکیل می‌دهند. فقط حدود ۱۰ درصد از این پیمانکاران نظامی هستند و نکته قابل توجه این است که آمریکا جنگ در افغانستان را بوسیله پیمانکاران ادامه می‌دهد و نیروهای جنگی این کشور به این پیمانکاران بسیار وابسته هستند و بدون آنها ناتوان خواهند بود. در صورتی که این روند ادامه یابد احتمالا ۸۰ تا ۹۰ درصد نیروها در جنگ‌های آینده را پیمانکاران تشکیل خواهند دهند.

پیمانکاران زیادی نسبت به نظامیان در جنگ‌ها کشته می‌شوند این در حالی است که تعداد واقعی کشته شدگان پیمانکاران آمریکایی مشخص نیست.

مشکل اصلی آمریکایی این است که بیشتر آن دسته از افرادی که برای آمریکا در جنگ‌ها حضور دارند آمریکایی نیستند. بر اساس گزارش اخیر پنتاگون، فقط ۳۳ درصد از پیمانکاران نظامی خصوصی آمریکایی در افغانستان شهروند این کشور می‌باشد.

بیشتر شرکت‌های نظامی خصوصی، پیمانکاران زیرشاخه‌ای را استخدام می‌کنند. در سال ۲۰۱۰ میلادی، طی بررسی‌های مجلس سنای آمریکا شواهدی بدست آمد مبنی بر اینکه این زیرشاخه‌ها با کشتار، دزدی، رشوه و فعالیت‌های ضد ائتلافی مرتبط بودند.

برچسب ها

در همین رابطه بخوانید

بدون دیدگاه