۱۷ اسد ۱۳۹۵
  • دسته: x تیتر یک
  • ۱۷ اسد ۱۳۹۵

کماندوهای طالب معادله در جنگ هلمند را تغییر دادند

جمهوری فریاد :شماری از مقام های امنیتی افغانستان تایید کرده اند که گروه طالبان، یک واحد ویژه کوماندویی خود را برای جنگ با نظامیان افغانستان به ولایت هلمند فرستاده است.

براساس گزارش ها، طالبان در هلمند توانسته اند که بخش های بزرگی را به تصرف خود در بیاورند و هم اکنون جنگ در اطراف لشکرگاه، مرکز این ولایت جریان دارد و روز گذشته، شنبه، جنرال مرادعلی مراد معاون لوی درستیز افغانستان با شماری از نیروهای ویژه اردو، به این ولایت رفته است.

شماری از مقام های امنیتی افغانستان تایید کرده اند که گروه طالبان، یک واحد ویژه کوماندویی خود را برای جنگ با نظامیان افغانستان به ولایت هلمند فرستاده است.

به گزارش اسوشیتد پرس، طالبان برای رویارویی با سربازان اردوی ملی افغانستان، خود را آماده تر ساخته اند.

به گزارش این رسانه، یک قوماندان طالبان موجودیت این واحد بسیار آموزش دیده را تائید کرده است. این قوماندان ارشد طالبان که به شرط افشا نشدن نامش با اسوشیتدپرس صحبت کرده است گفته که شمار این جنگجویان به حدود سه صد نفر می‌رسند و نام این واحد سره خیته است.

اطلاعات بیشتری در مورد این واحد طالبان در دست نیست اما مقام های غیر نظامی در هلمند می گویند که رهبری این واحد را حاجی ناصر، قوماندان عملیاتی پیشین طالبان در قندهار و زابل، عهده دار است.

عبدل مجید آخندزاده، رئیس شورای ولایتی هلمند گفته است که این گروه بسیار خطرناک، در آغاز به ولسوالی سنگین سوق داده شده و موفقیت شان منجر به توسعه این واحد شده است.

در ولایت قندهار، جنرال عبدالرازق تائید کرد که این نیروی جدید طالبان وجود دارد. جنرال رزاق گفت که طالبان شیوه های خود را تغییر داده و شدیداً مسلح شده اند.

مهارت واحدهای ویژه طالبان

واحد سره خیته، به گزارش اسوشیتدپرس، از نشان زن ها، برای حفاظت از جنگجویان در جریان حملات شبانه بر نیروهای حکومتی استفاده می‌کنند.

با این اقدام، طالبان موفق شده اند در یک شب چندین حمله را بر نیرو های امنیتی افغانستان انجام داده و از جدا شدن جنگجویان خود جلوگیری کرده اند.

عبدل آخوندزاده می گوید که این واحد طالبان مجهز به عینک های شب بین است و بهمین دلیل در طول شب بیشتر عملیات می کنند.

به گفته یکی از باشندگان ولسوالی سنگین، این واحد بسیار توانمند است و تنها چهار عضو آن، توانست مقر ولسوالی و قوماندانی پولیس را که بیست سرباز از آن حفاظت می کرد، تصرف کند.

حضور این نیروی ویژه تلفات سربازان افغان را نیز افزایش داده و به گفته کریم اتل، عضو شورای ولایتی هلمند، از ماه جولای تا حال ۵۸۶ پولیس و سرباز و ۲۵۰ غیر نظامی کشته و یا زخمی شده اند.

کریم اتل گفت طالبان کنترول ۸۰ در صد از ولایت هلمند را در دست دارند. او گفت مامورین حکومتی رشوه خور بوده و قادر به اداره این ولایت نمی باشند. به گفته این مقام، نیرو های امنیتی متحد نبوده و هماهنگ عملیات نمی کنند.

مردم هلمند می گویند اگر حکومت اقدامی برای متوقف کردن پیشروی طالبان نکند، آنها مجبور اند برای متوقف کردن جنگ به طالبان بپیوندند.

برچسب ها

در همین رابطه بخوانید

بدون دیدگاه