۱۰ اسد ۱۳۹۵
  • دسته: x تیتر یک
  • ۱۰ اسد ۱۳۹۵

اشباح نامرئی به حساب تویتر داکتر عبدالله یورش بردند

 جمهوری فریاد: ریاست اجرایی تایید می‌کند که حساب کاربری تویتر داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی هک شده‌است.

جاوید فیصل، سخن‌گوی ریاست اجرایی گفته‌است حساب کاربری داکتر عبدالله در تویتر از سوی هکران ناشناس هک شده و تیم تخنیکی آنان تلاش دارند تا این حساب را دوباره ترمیم کنند.

این آدرس که بیش از ۴۲هزار کاربر آن را دنبال می‌کردند و سخنان داکتر عبدالله یا مسایل مربوط به ریاست اجرایی و حکومت از طریق آن نشر می‌شد، شرکت تویتر نیز هک‌شدنش را تایید کرده‌است.

گروه هکرانی که توانسته‌اند حساب کاربری داکتر عبدالله را هک کنند خود را گروه هکران ارواح نامیده‌اند.

نکتۀ قابل توجه این است که هکران«من خطر آزادی را بر غلامی صلح‌آمیز ترجیح می‌دهم» را نوشته و سپس هشتک‌هایی را زیر آن نوشته‌اند که دو روز پیش اعضای جنبش روشنایی با راه‌اندازی کمپاینی در تویتر از آن کار گرفتند.

اعضای جنبش روشنایی روز جمعه از ساعت یک تا چهار پس از ظهر کمپاینی را در شبکۀ اجتماعی تویتر راه‌اندازی کردند که پس از گذاشتن متن‌ها و عکس‌ها در پیوند به حملۀ انتحاری بالای این جنبش در ده‌مزنگ کابل و ادامۀ عدالت‌خواهی‌شان، هشتگ‌های « #enlihgtement و #enlightenmentmovement» را نوشته در تویتر نشر کردند

هم‌چنان این گروه تصویر متفاوتی را در عقب صفحۀ تویتر رییس اجرایی گذاشته‌اند که به احتمال زیاد نماد همین هکرها به حساب می‌آید.

گفته شد تویت‌هایی که هم‌راه با این هشتگ‌ها در آن روز در تویتر به کار برده شده به ده‌ها هزار رسیده‌است.

برچسب ها

در همین رابطه بخوانید

بدون دیدگاه