• دسته: x تیتر یک
  • ۷ اسد ۱۳۹۵

داعش افغانستان فرزند خلف داعش اصلی در سوریه وعراق است

 جمهوری فریاد: حضور گروه دولت اسلامی در افغانستان به طور مستقیم با سازمان اصلی آن در عراق و سوریه پیوند دارد. این مطلب را جنرال جان نیکلسن، قوماندان قوت های امریکایی و ناتو در افغانستان روز چهارشنبه بیان داشت.

جنرال نیکلسن طی مصاحبه ای با خبرگزاری اسوشیتدپرس گفت که وفاداران دولت اسلامی در افغانستان ارتباطات مالی، مخابراتی و استراتیژیک با رهبری دولت اسلامی در خلافت خود ساخته آنها در عراق و سوریه دارند.

جنرال نیکلسن گفت که جنگجویان داعش یا گروه دولت اسلامی در افغانستان با سازمان مادری خود مرتبط می باشد.

جنرال نیکلسن گفت “آنها برای عضویت درخواست دادند، پذیرفته شدند. آنها باید از برخی آزمونها می گذشتند، آنها در دابق، مجله دولت اسلامی معرفی شده اند.”

همین اکنون پایگاهای دولت اسلامی در شرق افغانستان تحت ضربات تهاجمی نیروهای افغانستان که از جانب عساکر امریکایی پشتیبانی می شود قرار گرفته است.

این تهاجم بخشی از عملیات شفق محسوب می گردد که شنبه گذشته به راه انداخته شد. البته این عملیات چند ساعت بعد از آن رخ داد که این گروه مسئولیت یک بم گزاری انتحاری در شهر کابل را که باعث مرگ هشتاد تن و زخمی شدن بیشتر از دو صد تن دیگر گردید به عهده گرفت.

قربانیان این حمله بیشتر مربوط به جنبش روشنایی بود که به طرفداری از عبور پایه های برق از ولایت بامیان دست به اعتراضات زده بودند.

این نخستین حمله گروه داعش در کابل دانسته شده که با اینکار نگرانی در مورد توانایی این گروه برای انجام حملات تروریستی بیشتر گردیده است.

برچسب ها

در همین رابطه بخوانید

بدون دیدگاه