۳۰ سرطان ۱۳۹۵
  • دسته: سیاست
  • ۳۰ سرطان ۱۳۹۵

کودتا در ترکیه فقط شروع بحران بود

آقای زوگانف در مصاحبه با خبر گزاری اینتر فاکس در ارتباط باکودتای نافرجام نظامیان ترکیه گفت: عامل اساسی تلاش نظامیان ترکیه برای کودتا را باید در بلند پروازی های طیب اردوغان رییس جمهور این کشور جستجو کرد. او از زمان بر آمدن به قدرت، سودای برقراری امپراطوری عثمانی را در سر داشته است و سعی کرد تا این سودا ها را جامه عمل بپوشاند.

ارتش ترکیه همواره طرفدار جدایی مذهب از حکومت بوده است و نیروی مهمی در مقابل ایده های تشکیل امپراتوری اسلامی رجب طیب اردوغان می باشد.

عملکرد رییس  جمهور ترکیه تا به حال منجر به نارضایتی داخلی، تیرگی مناسبات  با روسیه، اروپا و حتی با آمریکا بوده است.

تلاش برای کودتا توسط نظامیان نشان دهنده بحران های عمیق سیاست های داخلی و خارجی رژیم حاکم بر ترکیه است. مشکلات موجود این کشور بسیار پیچیده شده اند و در روز ها و ماه های آینده نیز برطرف نخواهند شد، خصوصا که اردوغان از بحران کودتا برای عملی کردن سوداهای خود بهره برداری خواهد کرد.

رهبر حزب کمونیست روسیه خاطر نشان کرد، در خاک ترکیه یکی از مهم ترین پایگاه های نظامی آمریکا قرار دارد که سلاح های اتمی نیز در آن نگهداری می شود و عدم ثباط ترکیه برای ایالات متحده آمریکا و هم پیمانان آن بسیار نگران کننده است.

زوگانف از شهروندان روسیه در خواست کرد تا هر چه سریع تر خاک ترکیه را ترک کنند و در آینده نیز برای ماموریت های کاری و توریستی به این کشور مسافرت نکنند

برچسب ها

در همین رابطه بخوانید

بدون دیدگاه