۲۶ سرطان ۱۳۹۵
  • دسته: x تیتر یک
  • ۲۶ سرطان ۱۳۹۵

اشرف غنی : داعش باید ریشه‌کن شود

 جمهوری فریاد: مقامات قول اردوی ۲۰۱ سیلاب می‌گویند: برای راه اندازی عملیات گسترده نظامی بر ضد جنگجویان گروه تندرو دولت اسلامی یا داعش در شرق افغانستان، آماده‌اند.

دگرمن شیرین آقا فقیری مسئول مطبوعاتی قول اردو ۲۰۱ سیلاب در مورد موعد دقیق عملیات بر ضد گروه داعش چیزی نگفت، اما افزود که عملیات بر ضد گروه‌های تندرو و دهشت افگن بدون تفکیک در منطقه آغاز خواهد شد.

به گفته مسئول مطبوعاتی قول اردوی سیلاب، فعالیت گروه داعش در ولسوالی شنواری ننگرهار خیلی ضعیف شده و این گروه در دیگر ولسوالی‌ها هم نمی‎تواند در برابر نیرو‌های امنیتی افغان مقاومت کند.

رئیس جمهور افغانستان دیروز در صحبت با مردم ننگرهار گفت که در هفته‌های آینده عملیات شدید علیه گروه‌های تروریستی به بخصوص داعش در ننگرهار راه اندازی خواهد شد و نیروهای امنیتی و دفاعی ما داعش را ریشه کن خواهند ساخت.

محمد اشرف غنی در ادامه سخنرانی خود اضافه کرد، به کمک کشور‌های عضو پیمان ناتو تشکیلات اردوی ملی افغانستان، افزایش خواهند یافت.

ایالات متحدۀ امریکا ۸۴۰۰ عسکر و ۱۱ هزار عسکر از دیگر کشورهای عضو ناتو، برنامه‌های آموزش نظامی نیروهای امنیتی افغان را به پیش برده و به کمک‌های مالی‌شان برای تطبیق برنامه‌های ستراتیژیک امنیتی در افغانستان، ادامه می‌دهند.

به گفته رئیس جمهور افغانستان صلاحیت‌های نیروهای ناتو و امریکا برای مبارزه بر ضد گروه‌های تروریستی در این کشور نیز افزایش یافته است.

دگرمن شیرین آقا مسئول مطبوعاتی قول اردوی سیلاب در رابطه به کمک‌های نیروهای بین‌المللی در عملیات نظامی در افغانستان گفت: نیروهای ناتو در شرایط حساس با قوای افغان کمک و همکاری می‌کنند.

به گفته دگرمن فقیری، در این اواخر در نتیجه حملات هوایی قوای افغان و بین‌المللی در ولسوالی‌های کوت، اچین، خوگیانی و شینواری ننگرهار تعداد زیادی قوماندانان مهم گروه داعش کشته شده‌اند.

برچسب ها

در همین رابطه بخوانید

بدون دیدگاه